Co je pro fotografa nejdůležitější?

25.10.2016

Před chvílí jsem se vrátila z focení. Úžasného focení. Jestli nevěřícně kroutíte hlavou a vzpomínáte, jaké bylo dnes počasí, nedivím se. Bylo zataženo a dost často pršelo. Můj velký dík patří především modelkám a modelům, kteří to doufám neomarodí :-) a extra velké díky tímto posílám Zuzce do svatebního salonu Popelka v Poličce.

Když jsem dnes ráno procitla ze spánku, usoudila jsem, že je ještě na vstávání moc brzy. Můj věrný budík mě vyvedl z omylu. Je půl osmé. A tma jako v ranci. K mému zděšení to ani za hodinu nevypadalo lépe a ke všemu se ještě přidal déšť. Tak. A je to v pytli - říkala jsem si (v duchu jinými slovy - jsem především spořádaná matka, že). S focením, které máme domluvené už čtrnáct dní, to vypadá bídně. Ano, s tím focením, ze kterého chceme TOP fotky a na kterém jsem se domluvila s dalšími mámami, které si musejí zařizovat hlídání dlouho dopředu. Kdo máte děti, jistě pochopíte, jak mě nervovala myšlenka, že bychom měli vše přehodit na jiný termín. Připadala jsem si, jako kdybych znovu seděla ve školní lavici a bezradně hleděla na tabuli při hodině matematiky. Ano, přesně tak. A jako téma hodiny bychom měli "Vysoká kombinatorika - aneb jak skloubit volný čas všech + hlídání dětí + ideální světlo. Poslední zmíněné mě dnes trápilo nejvíce. Zeptejte se kteréhokoliv fotografa, co je při focení nejdůležitější. Vsadím se, že většina odpoví dobré světlo. A zeptejte se fotografa - rodiče. Myslím, že bude váhat stejně jako já - ideální světlo, versus domluvené hlídání?

Právě z tohoto důvodu jsem se rozhodla to risknout. Ostatní taky. Protože to jsou také mámy od dětí, myslím, že jsme měli společné důvody :-). V autě jsme se za zvuku stále rychleji stírajících stěračů se třemi statečnými nevěstami společně podporovali - se sluníčkem má fotku každý b...c, dnešní počasí dělá tajemnou atmosféru a chceme být přece originální.